Новини

Тісна міжнародна співпраця медиків Ковельщини – запорука їх професійного зростання

31.08.2016

Як відомо, на першому місці суспільство завжди ставить право на життя та здоров’я, як найважливіше право, без забезпечення якого стає безглуздою постановка питання про дотримання решти прав і свобод. На варті охорони здоров’я населення Ковельщини стоять працівники Ковельського міськрайонного територіального медичного об′єднання, адміністрація якого робить все можливе для створення належної бази по забезпеченню кваліфікованої медичної допомоги не лише жителям нашого регіону, а й прилеглих районів. Реалізовуючи бажання професійного зростання адміністрація медичного об’єднання постійно знаходить міжнародні контакти, налагоджує партнерські та дружні відносини з медичними закладами інших держав.
Так в 2017році буде відмічатися 25-річчя тісної співпраці та дружби ковельських медиків з Мальтійською Службою Допомоги міст Шверте та Гаген. Протягом цих років Мальтійська Служба Допомоги неодноразово простягала руку допомоги закладам охорони здоров’я Ковельщини. І от в серпні 2016 року до Ковельського міськрайонного територіального
медичного об′єднання надійшов вантаж гуманітарної допомоги. Це стало можливим завдяки активному сприянню Мальтійської Служби Допомоги міст Шверте (керівник - Вольфганг Бооз) та Гаген (пан Ульріх Дамм), що поблизу Дортмунда. Неабияку участь в організації надання цієї допомоги взяло керівництво клініки св. Марії (Marienkrankenhaus) м. Шверте і особисто її директор пан Юрген Бейєр.
В жовтні минулого року делегація ковельських лікарів на чолі з головним лікарем МТМО Олегом Самчуком перебувала на стажуванні в цій клініці,знайомилася з новітніми методами сучасної медицини. А сьогодні німецькі друзі долучилися до практичної реалізації здобутого досвіду. Зокрема, німецька клініка надала безкоштовно в якості гуманітарної допомоги багатовартісну апаратуру та обладнання на суму 31230 євро, що дозволить підняти рівень та якість медичної допомоги на вищу ступінь.
До складу отриманого обладнання входить апарати для ультразвукової діагностики (УЗД), укомплектованих різноманітними датчиками ( в т.ч. 2 зонди для ендоорганного дослідження), 2 сучасних операційних столи-трансформери, 2 наркозних апарата, 11 ліжечок для немовлят, 2 чемодани для надання невідкладної допомоги, негатоскоп тощо…
Для наближення діагностики та відповідно і подальшого лікування хворих два ультразвукові діагностичні апарати будуть використовуватись практикуючими лікарями в поліклініці для обстежування своїх профільних хворих, що суттєво скоротить час для обстежень , відповідно і скорішого призначення адекватного лікування.
З цією метою буде проводитись стажування профільних спеціалістів з питань ультразвукової діагностики. Цим ми потрохи наближаємось до європейських стандартів в медицині, де кожний лікар зобов′язаний володіти методиками УЗД.
Решта апаратів розміщено в стаціонарних відділеннях медичного об’єднання . Один з операційних столів «працюватиме» в пологовому будинку, інший – в операційному блоці центральної райлікарні. Столи-трансформери нададуть спеціалістам можливість виконувати широкий спектр оперативних втручань, цим самим піднявши якість хірургічної допомоги.
Отримані 2 наркозних апарати та операційний набір інструментів успішно вже застосовують під час проведення операцій в центральній райлікарні. Одинадцять ліжечок для немовлят вже використовуються в відділеннях пологового будинку та педіатричному відділенні центральної райлікарні.
Адміністрація Ковельського міськрайонного територіального медичного об′єднання на чолі з головним лікарем Олегом Самчуком щиро вдячна за організацію багаторічної плідної співпраці та надання благодійної допомоги медичним закладам Ковельщини директору клініки «Марієнкранкенгауз» м. Шверте, п. Юргену Байєру та осередку Мальтійської Служби Допомоги м. Шверте (Німеччина).
Керівництво медичного об′єднання сподівається на розширенняналагодженої співпраці, що стане хорошим стимулом для медиків Ковельщини для їх професійного зростання.Юрій Пташник -
завідувач госпрозрахунковим відділенням
МТМО по проведенню всіх видів медичних
профілактичних оглядів.