Новини

Грип та його профілактика

14.11.2016

         Кожного року у холодну пору на нас очікує чергова епідемія грипу. Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції складають 95% всіх інфекційних захворювань у світі. Щороку на грип хворіють до 500 млн. людей, два з яких помирають.
        Грип – гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів.
     Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38ºС, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи можуть бути шлунково – кишкові розлади.
       Механізм передачі вірусу грипу повітряно-крапельний – при кашлі, чиханні та контактний, через предмети побуту. Сприйнятливість до грипу дуже висока у людей всіх вікових груп, відносно менша у немовлят віком до 6 міс (імунітет від матері). Як попередити захворювання на грип:
- Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
- Часто провітрювати приміщення;
- Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- Якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.
     Основним захистом проти грипу та попередження ускладнень при розвитку захворювання є проведення щеплення проти гриппу, яке слід проводити не менш ніж за два-три тижні до початку епідемії. Грип дуже шкідливий розвитком ускладнень. А тому рекомендовано щеплення проти грипу у першу чергу проводити дорослим і дітям, які мають
хронічні захворювання або послаблену імунну систему, а також людям віком старшим 60 років. Першочергового щеплення також потребують особи, які за родом своїх занять кожного дня піддаються підвищеному ризику зараження інфекцією (медичні працівники, педагоги, робітники транспорту).
       Якщо ж Ви захворіли грипом - обов’язково  викличте  лікаря, який  точно встановить  діагноз  вашої  недуги. Не  вживайте  медикаментів, не порадившись  з  лікарем.
Шановні читачі! Бережіть своє здоров’я!

 

Лікар – епідеміолог
центральної райлікарні
А.Шумин