Новини

Здай кров – врятуй життя!

02.07.2017

Ще в давнину люди добре знали про цілющі властивості крові.
Сьогодні вкрай необхідним компонентом у лікуванні хворих також залишається донорська кров, яка потрібна пацієнтам щохвилини. Тяжкі травми та операції, дорожньо-транспортні пригоди, важкі пологи, хірургічні втручання – це те, від чого не застрахований жоден із нас. А тому важливим завданням є донесення до людської свідомості того, що бути донором – це почесна місія кожної здорової людини.
Відрадно, що чимало таких свідомих, небайдужих до чужої біди людей, є мешканці нашого краю. Щодня, заради доброї справи, до відділення трансфузіології центральної райлікарні Ковельського МТМО, аби здати кров, приходять 15-20 чоловік. В рік тут здають кров 2500-2600 донорів.
У відділенні трансфузіології, де працюють висококваліфіковані лікарі та медичні сестри, дотримуються всіх сучасних технологій обстеження та переробки крові. Кров, перероблену на компоненти, використовують для медичних потреб не тільки у лікувальних закладах Ковельщини, а і в закладах охорони здоров’я Турійського, Ратнівського, Старовижівського районів.
Донором крові може стати кожна здорова людина віком від 18 років, незалежно від статі та професії. Для здорової людини кровоздача абсолютно не шкідлива, а й, як доведено наукою, корисна процедура. Ті пацієнти – донори, що безоплатно здали кров більше 40 разів – це Почесні донори, які мають право на пільги. Так, більше 300 мешканцям Ковельщини присвоєно це Почесне звання, а є й такі, що ставали донорами більше 100-150 разів.
Тож, шановні мешканці нашого краю, якщо природа наділила Вас міцним здоров’ям, у відділенні трансфузіології центральної районної лікарні, що знаходиться по вул. Олени Пчілки, 4 (контактний телефон (03352) 5-12-62), Ви щодня, крім, суботи та неділі, можете стати донором, здійснивши один з наймилосердніших вчинків у своєму житті!
Пам’ятайте, без крові – немає життя!

Завідувач відділення трансфузіології Ковельської центральної райлікарні
- Мирослав Самчук