Новини

Кір – небезпечна хвороба у дітей

12.11.2017

Кір – небезпечна хвороба у дітей.

Кір — це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше
не хворіли кором та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції. Джерелом інфекції є хвора людина. Передача інфекції від хворої до здорової людини здійснюється повітряно-крапельним шляхом. Особи, що не хворіли і не щеплені проти кору можуть захворіти в будь-якому віці. У той же час, особи, що перехворіли на кір, повторно, зазвичай, не хворіють і щеплення проти кору не потребують.
Максимальний інкубаційний період – 21 день. Захворювання характеризується підвищенням температури до 38-39 градусів С, загальною слабкістю, гострими катаральними симптомами (грубий кашель, осиплість голосу), почервонінням повік та слизової оболонки очей, характерною висипкою на слизовій оболонці щік та поетапною висипкою на тілі. Кір при тяжкому перебігу хвороби небезпечна такими тяжкими ускладненнями, як специфічний коровий енцефаліт та гостра корова пневмонія. У цих
випадках виникає високий ризик смертності у разі несвоєчасного зверненням за наданням кваліфікованої медичної допомоги.
Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.
Щеплення проти кору проводять дітям у віці 12 місяців і старшим, ревакцинацію  (повторне щеплення) — у 6  років і старше. Існує ризик значного поширення інфекції  в зв’язку з наявністю  великої кількості не щеплених дітей, які не отримали  чергові   щеплення протягом останніх 5 років. В даний час, при наявності вакцини, основною причиною  нещепленості є  масові відмови батьків від щеплень своїх дітей.
Імунізація захищає дитину в першу чергу, від ускладнень, які  може викликативірус кору.
Вакцинація має великий вплив на попередження цього захворювання. Навіть ті, хто отримав щеплення лише раз (без ревакцинації), перенесуть захворювання у значно легшій формі.
Закликаємо батьків,   не зволікаючи, зробити  щеплення  підлягаючим дітям  наявною тривалентною вакциною  проти кору, епідпаротиту, краснухи (багряниці) і попередити захворювання у своїх дітей та поширення інфекції. Препарат, який використовують в Україні, приміняють дітям і в інших країнах Європи. Він вважається найефективнішим і найбезпечнішим засобом.

Лікар-епідеміолог
Ковельської центральної райлікарні Анжела Шумин.