Новини

Для ковельчан 6 липня 1944 року – особлива дата, це день визволення міста від німецько - фашистських загарбників. Вже через декілька днів в одному з уцілілих будинків почала працювати міська амбулаторія, а 10 вересня 1944 року безпосередньо в Ковелі була відкрита лікарня на 25 ліжок, аптека та було організовано надання медичної допомоги вдома. І це при наявності лише трьох лікарів та п’яти медичних сестер.

До кінця 1945 року в місті стали діяти міська лікарня на 50 ліжок, поліклініка, жіночо-дитяча консультація, пологовий будинок на 15 ліжок, шкір-вендиспансер на 10 ліжок, молочна кухня, санітарно-епідеміологічна станція та малярійний пункт. В цих установах працювало 9 лікарів і 35 середніх медичних працівників.

До кінця 1950 року штат міської лікарні збільшився більш, як втричі, в тому числі лікарів – до 25, середнього медперсоналу - до 38 чоловік. На потреби охорони здоров’я жителів міста було асигновано 2,5 млн. карбованців. Значно зросли обсяги амбулаторної та стаціонарної допомоги. Медичні працівники надавали допомогу не лише жителям Ковельщини, а й населенню прилеглих районів (26%).

За 5 років було побудовано побудоване нове лікарняне містечко і в 1961 році здано в експлуатацію, вартість якого склала 20 млн. карбованців. Тут розгорнули потужні відділення по основних медичних профілях, створили належні умови для лікування хворих.

Медичні працівники міста надавали конкретну допомогу в організації охорони здоров’я населення району, основні установи якого розгорталися в с.Любитові. У 1950 році мережа медичного обслуговування була представлена в районі Любитівською районною лікарнею, 16 фельдшерсько-акушерськими пунктами, дитячими яслами, колгоспним пологовим будинком, амбулаторією.

Все це робилось в умовах високої інфекційної захворюваності населення, бездоріжжя, гострого дефіциту транспорту.

Однак, медичні працівники наперекір усьому мужньо долали всі перепони, вірою і правдою служили інтересам охорони здоров’я населення.

Великий вклад у вдосконалення організації медичного обслуговування населення всієї Ковельщини вніс працюючий у ті часи головним лікарем району заслужений лікар Української радянської соціалістичної республіки, нині покійний Генріх Адамович Беляк. Належно зокрема , пройшла організація медичної служби міста і району, яка була підпорядкована єдиному керівництву. У 1966 році Ковельську міську лікарню реорганізували в Ковельську центральну районну лікарню, а Любитівську районну- в дільничну лікарню.

А вже в 1978 році медичне обслуговування населення району в цілому представляється розгалуженою мережею лікувально-профілактичних установ із загальним фондом 880 ліжок, з яких 31,4% розгорнулась безпосередньо в сільській місцевості. В районі працювало 228 лікарів і 788 середніх медпрацівників.

В ті часи діяли: центральна райлікарня на 325 ліжок, Голобська районна лікарня №2 на 125 ліжок, пологовий будинок, протитуберкульозний і шкірно-венерологічний диспансер, дитяча лікарня, стоматологічна поліклініка, 4 дільничні лікарні, 2 лікарських амбулаторії, 15 здоровпунктів, 78 фельдшерсько - акушерських пунктів, санітарно – епідеміологічна станція і 11 аптек.

В 1979 році був зданий в експлуатацію новий корпус центральної рай лікарні, споруджений при активній участі із залученням коштів установ та підприємств міста. В зв’язку з цим ліквідували мережу дільничних лікарень і провели централізацію спеціалізованих ліжок.

25 грудня 1984 року в місті було здано в експлуатацію нове типове приміщення пологового будинку з жіночою консультацією, а в 1985 році - нові корпуси протитуберкульозного диспансеру і Голобської райлікарні.

На кінець 1985 року в лікувальних установах міста і району вже нараховувалось понад 1100 ліжок. Медичну допомогу надавали 218 лікарів і 735 середніх медичних працівників.

Удосконалення організації охорони здоров’я Ковельщини проходило за участю головного лікаря центральної райлікарні В.І. Ісюка, який працював з 1974 по 1982 року, його естафету продовжив нині покійний Є.В. Рудь, який очолював колектив медичних працівників району до 1987 року.

З жовтня 1987 року охорону здоров’я Ковельщини очолив лікар-хірург Олег Максимович Самчук, який до цього працював директором Ковельського медичного училища.

З перших днів праці ним було взято курс на зміцнення матеріально-технічної бази мережі охорони здоров’я міста і району та активне впровадження нових методів діагностики та лікування.

Під його керівництвом і за безпосередньою участю побудовано стоматологічну поліклініку (1992рік), приміщення нового харчоблоку центральної райлікарні (2000р.), приміщення районної санепідстанції (1995р.), здано в експлуатацію приміщення Поворської дільничної лікарні (1995р.), завершено добудову дитячого відділення Голобської райлікарні №2 (1997).

В кінці 90-тих років зменшились асигнування на потреби бюджетних установ, що змусило на місцях піти на скорочення ліжкового фонду. В результати проведеної акції ліжковий фонд лікувально-профілактичних установ районів області значно скоротився. Завдяки активній і наполегливій роботі, проведеної головним лікарем О.М.Самчуком, ліжковий фонд Ковельщини зазнав лише незначних скорочень.

В 1993 році з метою розширення господарської самостійності, підвищення економічної зацікавленості та ефективної відповідальності медичних працівників в підвищенні ефективності надання медичної допомоги населення наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації центральна районна лікарня була реорганізована в міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

З 1.04.2015 року Ковельське МТМО очолив лікар вищої кваліфікаційної категорії Олег Олегович Самчук.