Що варто знати кожному, аби зберегти здоров’я нирок, розповість керівниця Центру ендоурології Мирослава Іванівна Гаврилюк.
Будь-яке захворювання вносить дискомфорт у звичне життя. Зокрема, це стосується сечокам’яної хвороби. Вона характеризується порушенням обміну речовин з утворенням у нирках та сечових шляхах каменів. Захворювання може протікати безсимптомно, проявлятися болями різної інтенсивності в ділянці нирок або нирковою колікою. Сечокам’яна хвороба виявляється переважно у працездатному віці: 20-55 років. Чоловіки хворіють утричі частіше, ніж жінки.
Що провокує сечокам’яну хворобу? Найчастіше – це постійне вживання багатої на мінерали води, насамперед солями кальцію. Також у групі ризику люди, які регулярно харчуються перенасиченою протеїном їжею, люблять кислі та пряні страви. Є й інші фактори, які сприяють каменеутворенню:
- дефіцит вітамінів групи В та ретинолу;
- малорухливий спосіб життя;
- регулярне вживання алкогольних напоїв;
- анатомічні особливості будови сечостатевої системи;
- передозування деякими лікарськими засобами;
- захворювання органів сечостатевої системи;
- зневоднення.
У Центрі ендоурології Ковельського МТМО застосовуються увесь спектр високотехнологічних операцій, які дозволять позбутися каменів у нирках та покращити стан здоров’я пацієнта.
Найпоширеніші малоінвазивні та малотравматичні методи лікування сечокам’яної хвороби:
- лазерна літотрипсія. Сучасна процедура, яка не передбачає хірургічного втручання. Кристалічна решітка каменю поглинає енергію лазерного променя і руйнується до стану піску або дуже маленьких частинок, які виводяться з організму природним шляхом.
- перкутанна нефролітотрипсія. Хірургічний метод лікування, у ході якого камені в нирках та сечоводі дробляться на маленькі фрагменти та видаляються через невеликий розріз на шкірі.
- Уретеролітоекстракція. Ендоскопічне втручання, при якому камені з сечоводу видаляються за допомогою спеціального інструменту – уретроскопа.
Найважливіше, що можна зробити для профілактики сечокам’яної хвороби – вести активний спосіб життя, дотримуватися здорового харчування, випивати денну норму води. Не терпіть біль, не ігноруйте появу крові в сечі та зміни в сечовипусканні. Своєчасно звертайтеся до лікаря-уролога у разі перших симптомів захворювання.
Сподіваємося, інформація була для Вас корисною! Бережіть себе та дбайте про здоров’я своїх нирок!