Опубліковано: 27 Березня 2021

10 «золотих правил» від лікаря-нефролога, завідувача відділення амбулаторного діалізу Ковельського МТМО Андрія Мельника.

–  Не зловживати сіллю та м’ясною їжею. Максимально обмежити вживання консервів, харчових концентратів, продуктів швидкого приготування.

– Контролювати масу тіла. Не допускати надлишкової ваги та не скидати її раптово. Більше вживати овочів та фруктів, обмежити висококалорійні продукти.

– Пити більше рідини (прісну воду, зелений чай, ниркові фіточаї, натуральні морси, компоти). Об’єм вжитої рідини має бути таким, щоб забезпечити утворення 1200-1500 мл сечі за добу.

– Не палити, не зловживати алкоголем.

– Регулярно займатися фізкультурою (для нирок це не менш важливо, ніж для серця!) – 15-30 хв. на день або по1 годині 3 рази на тиждень. Більше рухатись (ходити пішки, при можливості – не користуватись ліфтом і т. д.).

– Не зловживати знеболювальними засобами (якщо неможливо повністю від них відмовитись, обмежити прийом до 1-2 таблеток на місяць), не приймати самостійно, без призначення лікаря сечогінних, не займатись самолікуванням, не захоплюватись харчовими добавками, не експериментувати над собою, вживаючи «трави» з невідомим складом, «спалювачі жирів», які дозволяють «схуднути раз та назавжди без всяких зусиль з Вашого боку».

– Уникати контактів з органічними розчинниками та тяжкими металами, інсектицидами та фунгіцидами у промисловості та у побуті (при ремонті, обслуговуванні машин, сільськогосподарських роботах тощо), користуватися засобами захисту.

– Не зловживати перебуванням на сонці, не допускати переохолодження поперекової ділянки та органів тазу, ніг.

– Контролювати артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину крові.

– Регулярно проходити медичне обстеження, яке дозволяє оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, альбумінурія, біохімічний аналіз крові, УЗД), якщо у Вас наявні фактори ризику захворювань нирок, такі як цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, надлишкова маса тіла, хвороби нирок у Вас чи родичів.

Будьмо здорові!