Торік пологовий будинок Ковельського МТМО завдяки коштам благодійників отримав прилад аудіологічного скринінгу слуху новонароджених. Обстеження проводяться вже з третього дня життя дитини. Це дозволяє вчасно діагностувати порушення здатності чути у немовлят та повідомляти батькам про необхідність проведення операції.
Оптимальний варіант для дітей з глибокою втратою слуху – бінауральна (на два вуха) кохлеарна імплантація (КІ) у віці 1-1,5 років. Кохлеарний імплантат складається з двох частин: внутрішня частина (імплантат) імплантується у внутрішнє вухо на все життя, і зовнішня частина (мовний процесор) носиться, як слуховий апарат і замінюється кожні 5-10 років. Можна оперувати і в більш пізньому віці (дитина буде чути незалежно від того, коли проведена операція), але тоді батькам значно важче буде навчити свою дитину розмовляти.
Важливо! В Україні кохлеарну імплантацію дітям та заміну мовних процесорів проводять безкоштовно (за кошти держбюджету).
Кохлеарна імплантація – це лише перший етап в боротьбі з глухотою. Не менш важливими етапами є ще два: налаштування мовного процесора і слухомовна реабілітація (щонайменше 2-3 роки: чим раніше зроблена операція, тим менший період реабілітації).
Додаткову інформацію можна отримати на сайті ДУ «Інституту отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України» (www.iol.com.ua)
м. Київ, вул. Зоологічна, 3, каб. №5, лікар Власюк Людмила Костянтинівна, тел. 044-489-42-82, каб. №2, заслужений лікар України Срібняк Ірина Федорівна, тел. 044-483-29-68.
!!!! Непоінформованість і зволікання батьків з проведенням операцій дітям із незворотними порушеннями слуху є перепоною для того, аби діти мали змогу навчатися в звичайних школах і в подальшому самореалізуватися в дорослому житті.
Бережіть своїх дітей та дбайте про їхнє здоров’я!