Опубліковано: 1 Серпня 2022

Лікарі пологового будинку та амбулаторій центру ПМСД Ковельського МТМО проводять активну інформаційну роботу серед майбутніх і молодих матусь щодо користі годування грудьми для здоров’я немовлят.

В чому переваги грудного вигодовування для дитини?     

У немовлят існує три основні потреби: харчування материнським молоком, тепло та ніжність рук матері, відчуття спокою та безпеки, що є дуже важливим для дітей сьогодні в умовах війни.

Грудне молоко створює максимально сприятливі умови для водно-сольової рівноваги в організмі дитини. Тому в перші місяці життя при виключно грудному вигодовуванні немає необхідності допоювати дитину водою. В грудному молоці є достатня кількість рідини. Молоко матері має високі поживні властивості: до його складу входять білки та незамінні амінокислоти, жири та незамінні жирні кислоти, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни та мікроелементи, які знаходяться в достатній кількості, оптимальному співвідношенні та формі, добре засвоюються дитиною.

Біологічно активні речовини, які входять до складу грудного молока (гормони, ферменти, імунні комплекси, багаточисленні регуляторні фактори) допомагають новонародженим швидше подолати пологовий стрес та краще адаптуватись до нових умов життя.

В чому переваги грудного вигодовування для мами?      

  • грудне вигодовування сприяє більш швидшому скороченню матки після пологів, що знижує ризик маточних кровотеч та анемії внаслідок кровотечі;
  • є природною профілактикою мастопатій, пухлин молочних залоз, матки, яєчників;
  • є природнім фактором захисту від непланової вагітності.

Діти швидко зростають і грудне вигодовування, як період любові і єднання з вашою дитиною, швидкоплинний. Отримайте від нього максимум задоволення та радості материнства!

Пам’ятайте, що грудне вигодовування – це основа здоров’я вашої дитини на все життя!

 

Адміністрація Ковельського МТМО