Опубліковано: 24 Жовтня 2023 / Оновлено: 25 Жовтня 2023

59-річний чоловік дочекався пересадки серця, перебуваючи на системі штучного кровообігу, що є унікальним для хворих з дилатаційною кардіоміопатіїю. З важким діагнозом пацієнт потрапив до Ковельського МТМО ще у серпні цього року. І з того часу не полишав стін лікарні.

Операція пройшла успішно! Це чергова перемога наших лікарів-професіоналів!

Щаслива історія однієї родини є наслідком фатальної для іншої. Донором стала 44-річна жінка, яка померла через масивний крововилив у мозку. Три роки тому, рятуючись від війни, вона переїхала на Волинь з Попасної (Луганської обл.). Світла пам’ять жінці та щира вдячність сину померлої за надання згоди на посмертне донорство.

Прийняти таке рішення 23-річному юнакові було непросто. Уже чотири роки він захищає Україну на передовій і знає ціну життя. Втрата рідної домівки, а тепер і найближчої людини – це важке випробування. Низький уклін воїну, який на фронті рятує життя тисячам українців, і своїм рішенням дав шанс на життя ще кільком людям.

Дякуємо колегам з Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, у співпраці з якими виконувався мультиорганний забір донорських органів. Дві вилучені нирки (за розподілом системи ЄДІСТ) забрали до Києва, де їх трансплантують двом пацієнтам.

За титанічну працю щиро дякую великій команді наших фахівців, які всю ніч працювали в операційних!

Це: Володимир Танський, Іван Петрук, Анатолій Бондарчук, Тарас Окунь, Юрій Лукашук, Олег Кубай, Ольга Танська, Андрій Мельник, Мирослава Цьопух, Андрій Літковець. Вдячність середньому та молодшому медичному персоналу, усім, хто забезпечував успішну роботу трансплантологів.

Ця унікальна операція – важливий крок до подальшого розвитку трансплантології в Україні! Життя переможе!

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО