Опубліковано: 20 Жовтня 2023

Команда фахівців Центру дитячої кардіології та кардіохірургії (м. Київ) на запрошення Ковельського МТМО спільно з нашими лікарями успішно здійснили протезування клапана без зупинки серця та без розрізу грудної клітини.

68-річна пацієнтка поступила до лікарні  з критичним стенозом аортального клапана, який майже не відкривався. І це не єдиний діагноз хворої: вона страждає цукровим діабетом, має надлишкову вагу тіла та перенесла інсульт. Врятувати життя жінки могла лише мініінвазивна операція, адже відкрите оперативне втручання їй протипоказане.

Основний етап імплантації клапана виконав Володимир Танський, завідувач кардіохірургічного центру Ковельського МТМО. Загалом до проведення операції було залучено чимало наших лікарів: Анатолій Бондарчук, Сергій Прудкой, Тарас Окунь, Павло Андреєв, Ольга Танська. Разом з фахівцями Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, вони показали злагоджену командну роботу, яка завершилася позитивним результатом.

Ми щиро дякуємо за співпрацю та неоціненний досвід, який передають ковельським лікарям лідери сучасної вітчизняної кардіохірургії та кардіології: Гліб Ємець, Аркадій Довгалюк, Андрій Цвик, Олександра Телегузова.

Це четверта за рік така операція, проведена в регіональних закладах з початку запровадження в Україні державного фінансування закупівлі транскатетерних клапанів (вартість одного становить понад 300 тисяч гривень).

Нині пацієнтка почувається добре, ще кілька днів вона перебуватиме у відділенні інтенсивної терапії. Попереду її чекає період реабілітації та повноцінне життя.

Марія Назарук одна з тих жінок, серце якої «болить» за Україну та двох синів, які на фронті з перших днів повномасштабного вторгнення. Двоє з чотирьох онуків також військові. А ще – вона прабабуся шістьох правнуків. Наші захисники боронять нас від ворога, ми захищаємо їхніх рідних від смертельних хвороб!

Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та рятувати життя людей! Медичний фронт працює на Перемогу!

Пишаємося тим, що найсучасніші кардіохірургічні операції, які виконують у кращих клініках світу, відтепер доступні і у Ковельському МТМО!

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО