Опубліковано: 29 Березня 2024

Вроджену ваду серця 40-річній пацієнтці (мамі 4-х дітей!) діагностували зовсім недавно. Вона скаржилась на швидку втомлюваність та задишку. Хвора пройшла обстеження на базі кардіохірургічного центру нашого медичного об’єднання.  Результат ультразвукового дослідження серця, який провела лікар-кардіолог Ольга Танська, підтвердив наявність у жінки вродженої патології, про яку вона навіть не підозрювала.

Діаметр найбільшого із декількох отворів сягав 4 см. Така патологія є небезпечною. При потраплянні частини крові з лівого передсердя в праве відбувається об’ємне перевантаження правого шлуночка, гіпертрофія його, підвищення тиску в легеневій артерії (легенева гіпертензія). При тривалій гіпертензії зміни в судинах легень стають незворотними.

Корекція вади серця проводилась ендоваскулярно. Через прокол у стегновій судині встановили оклюдер – серцевий імплант, який у складеному стані через катетер провели до передсердя і там розкрили, надійно закривши отвори у перетинці.

Операція пройшла успішно, пацієнтку перевели у палату інтенсивної терапії, де вона перебуватиме під наглядом лікарів ще декілька днів.

Щиро дякуємо кандидату медичних наук, серцево-судинному лікарю-хірургу Науково-практичного Медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Аркадію Довгалюку, який провів операцію спільно з фахівцями Ковельського МТМО. Відзначимо зладжену командну роботу наших лікарів: Володимира Танського, Павла Андрєєва, Тараса Окуня, Сергія Прудкого, Ольги Танської.  А також середнього медичного персоналу: Світлани Мельничук, Оксани Філіпчук та Юлії Мельник.

Ще зовсім недавно такі оперативні втручання проводилися лише у спеціалізованих клініках. Тепер вони доступні і у нас – в Ковельському МТМО!

Дякуємо та бажаємо здоров’я нашим захисникам, завдяки яким врятовано ще одне людське життя!

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО