Опубліковано: 27 Грудня 2023

Завдяки оперативним професійним діям наших лікарів життю молодої дівчини уже нічого не загрожує.

17-річна пацієнтка мала вроджену ваду сечовидільної системи – підковоподібну нирку (зрощення двох нирок). Стан її здоров’я  погіршувався упродовж багатьох років, аж поки права половина підковоподібної нирки перестала функціонувати. Хвору доставили в лікарню у важкому стані з вираженим больовим синдромом та наявністю гіпертонічного кризу. Через звуження у сечоводі та ускладнення відтоку сечі, об’єм рідини в нирці сягнув критичного рівня. А збільшення її розмірів стало помітним навіть зовні.

Лікарі діагностували термінальний гідронефроз із наслідками, гідронефротичну трансформацію правої половини підковоподібної нирки, вторинну артеріальну гіпертензію.

Команда фахівців у складі: Остапа Звоздяка, Миколи Дем’янчука, Олега Кубая, успішно виконала лапароскопічну гемінефруретеректомію правої половини підковоподібної нирки (мінілапаротомія за Пфанненштилем з видаленням макропрепарата). Дренування черевної порожнини.

Дякуємо за співпрацю та обмін досвідом лікарю-урологу Володимиру Дмитріву (Перше територіальне медичне об’єднання Львова)!

Нині пацієнтка почувається добре та уже виписана додому.  Важливо, що після такої складної операції у молодої дівчини відсутні післяопераційні шрами і рубці. Бо втручання виконане через маленький розріз на шкірі внизу живота, тож має хорошийкосметичний ефект.

Медицина стрімко розвивається і надважливо за нею встигати! Наближаємо медичну допомогу до рівня кращих світових стандартів заради здоров’я та життя людей!