Опубліковано: 1 Березня 2021

Вперше у гінекологічному відділенні пологового будинку Ковельського МТМО провели симультанну операцію – лапароскопічну холецистектомію та двобічну кістектомію.

46-річній пацієнтці діагностували кілька патологій, які потребували оперативних лікувань: гінекологічного та хірургічного. Жінка страждала від сильних больових приступів, спричинених жовчнокам’яною хворобою (калькульозний холецистит), кістами обох яєчників та злукової хвороби, яка розвинулась після  попередніх операцій.

Аби вберегти пацієнтку від впливу на організм подвійної анестезії, лікарями Ковельського МТМО було прийнято спільне рішення: провести  симультанну операцію (тобто два оперативних втручання одночасно). Це дозволило з мінімальною травматичністю під час однієї операції позбавити жінку кількох не пов’язаних між собою патологій.

Бригадою різнофахових спеціалістів: гінекологів та хірургів у складі акушерів-гінекологів Василя Сеника та Романа Котіка, анестезіолога Павла Сироватки,  хірурга Івана Петрука та лікаря-інтерна Михайла Багряка було проведено холецистектомію (видалення жовчного міхура) та двобічну кістектомію з видалення кіст обох яєчників з роз’єднанням спайок (видалення злукового процесу).

Операція, яка тривала 3 години, пройшла успішно. Пацієнтка почувається добре та уже на третій день після операції виписана з лікарні.

Проведення симультанної операції малоінвазивним способом стало можливим, перш за все, завдяки високому професіоналізму ковельських лікарів, а також завдяки забезпеченню адміністрацією Ковельського МТМО гінекологічного відділення найсучаснішим медичним обладнанням.

Бережіть себе та вчасно звертайтесь за медичною допомогою!