Опубліковано: 13 Травня 2022

У 2022 році укладено відповідний договір з Національною службою здоров’я України.

Пацієнти, які живуть з невиліковними хворобами, можуть отримати медичні та психологічні послуги як у стаціонарі, так і амбулаторно. До складу мобільної бригади входять фахівці різної спеціалізації в залежності від потреби та діагнозу хворого: терапевт, фтизіатр, психолог, онколог, невропатолог та ін. Є можливість на місці зробити електрокардіограму, провести певні лабораторні обстеження. Паліативна допомога – це не просто знеболення. Спостереження за пацієнтом передбачає й турботу про його психологічний стан, а також реабілітацію, фізичну терапію, лікування больового синдрому, психічну адаптацію, правильне харчування.

Мобільна паліативна бригада відвідує пацієнта за місцем проживання. Передбачене й дистанційне спілкування за допомогою телекомунікаційних засобів.

Нині мобільна бригада Ковельського МТМО обслуговує 70 пацієнтів. Це – хворі після перенесених інсультів та інфарктів, з онкологічними патологіями, неврологічними захворюваннями та ін.

Потребу в паліативній допомозі визначає сімейний чи лікуючий лікар і видає направлення. Паліативна допомога надається безкоштовно.

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО