Опубліковано: 15 Січня 2024

1 січня 2024 року набула чинності постанова КМУ від 22.12.2023 № 1394 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році», згідно з якою надавач первинної медичної допомоги має забезпечити актуальність даних пацієнтів в Реєстрі пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я.

На виконання цього документу сімейні лікарі амбулаторій Центру ПМСД Ковельського МТМО будуть уточнювати інформацію у пацієнтів двома способами: в телефонному режимі або під час прийому.

Мова йде про актуалізацію надавачами первинної медичної допомоги до 1 липня 2024 р. інформації, внесеної до розділу 1 укладених пацієнтами декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Крім того, згідно постанови до 1 жовтня 2024 р. необхідно забезпечити здійснення верифікації пацієнтів, що мають укладені декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, зокрема в частині уточнення даних про номери телефонів та реєстраційні номери облікових карток платників податків.

Звертаємо Вашу увагу на те, що інформація, яку отримують сімейні лікарі від пацієнтів (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, адреса проживання), належить до персональних даних, на які поширюється дія Закону України «Про захист персональних даних».

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації усіх форм власності, фізичні особи – підприємці, фізичні особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які обробляють персональні дані, зобов’язані забезпечити захист цих даних від випадкових втрати або знищення, від незаконної обробки, у тому числі незаконного знищення чи доступу до персональних даних.

Використання персональних даних працівниками суб’єктів відносин, пов’язаних з персональними даними, повинно здійснюватися лише відповідно до їхніх професійних чи службових або трудових обов’язків. Ці працівники зобов’язані не допускати розголошення у будь-який спосіб персональних даних, які їм було довірено або які стали відомі у зв’язку з виконанням професійних чи службових або трудових обов’язків, крім випадків, передбачених законом. Таке зобов’язання чинне після припинення ними діяльності, пов’язаної з персональними даними, крім випадків, установлених законом.

Працівники, які мають доступ до персональних даних, дають письмове зобов’язання про нерозголошення персональних даних, які їм було довірено або які стали їм відомі у зв’язку з виконанням професійних чи службових або трудових обов’язків.

 

Адміністрація Ковельського МТМО