Опубліковано: 13 Серпня 2021

40-річний чоловік звернувся в судинну хірургію Ковельського МТМО зі скаргами на болі зліва в попереку. Після проведення комп’ютерної томографії органів черевної порожнини з контрастом та ангіографії ниркових артерій у пацієнта діагностовано стеноз 85% і аневризму дистального відділу лівої ниркової артерії.

Зволікання зі зверненням до лікарів могло коштувати пацієнтові втрати нирки або навіть і життя. Аневризма – це доволі рідкісна патологія, яку діагностують лише у 0,09% людей. Вона є вкрай небезпечною, бо може будь-якої миті розірватися і спровокувати смертельну внутрішню кровотечу.  Крім того, стеноз (звуження) артерій у пацієнта та недостатнє кровопостачання призвело до зморщення нирки і могло спричинити ниркову недостатність.

Командою ендоваскулярних  хірургів було проведено стентування дистального відділу лівої ниркової артерії з перекриттям аневризми: кровотік відновлено і аневризму закрито. Операція виконана малоінвазивним способом (без розрізу),  що дозволило хворому уже за кілька днів повернутися до звичного життя.

Бережіть себе та вчасно звертайтесь за медичною допомогою! Пам’ятайте, що зволікання можуть коштувати Вам здоров’я та життя!

Адміністрація Ковельського МТМО