У пологовому будинку Ковельського МТМО ще у 2004 році першими на Волині впровадили популярний в усьому світі метод знеболення пологів – епідуральну аналгезію. І успішно його застосовують донині.
Як зробити процес народження малюка безболісним, розповідає завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії пологового будинку, лікар-анестезіолог вищої категорії Павло Сироватка.
Епідуральна аналгезія – це ін’єкція. Анестетик за допомогою голки або спеціального катетера вводиться в простір між твердою оболонкою спинного мозку та окістям хребців. Це пригнічує передачу сигналу в його нервах. Препарати виключають тільки біль, а чутливість шкіри і здатність рухатися зберігаються. Знеболювальний ефект розвивається в середньому через 15 хвилин після початку введення препарату.
Є й протипоказання. Зокрема, це стеноз (звуження) аортального клапану; анатомічна деформація хребта; алергія на препарат; проблеми згортання крові; стани з низьким артеріальним тиском; інфекції шкіри в ділянці маніпуляції.
Якщо стан здоров’я жінки дозволяє епідуральну аналгезію, головним показанням є її бажання знизити свій рівень болю під час пологів. Лікарі рекомендують, рішення приймають жінки.
Епідуральне знеболення – безпечне для малюка. Препарати не є токсичними, вони не долають плацентарний бар’єр і виводяться з організму упродовж години.
Застосування епідуральної аналгезії як і медична допомога при пологах у пологовому будинку Ковельського МТМО – безкоштовні!
Пологи без болю? Це – можливо! У нас є все, щоб у найвідповідальніший день появи Вашого малюка на світ, Ви почувалися безпечно, впевнено і спокійно!
Позитивні емоції майбутньої мами – це найкращий початок нового життя!