Опубліковано: 5 Липня 2023

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. 9 з 10 неімунізованих людей, які контактують із хворим, будуть заражені. У 5% людей, які перехворіли на кір, порушується здоров’я на все життя.

Спалахи кору мають циклічний характер. В Україні відбуваються кожні 4-5 років. Попередній спалах був зафіксований у 2017-2019 рр. Тобто, існує ризик нового спалаху у 2023 році.

Одна з причин виникнення нових спалахів – недостатнє охоплення вакцинацією. У зв’язку з війною та руйнуванням медичної інфраструктури, близьким контактом великої кількості людей в укриттях та в евакуаційному транспорті, створюються ще більш сприятливі умови для поширення збудника цієї інфекції.

Центр ПМСД Ковельського МТМО забезпечений у достатній кількості вакциною проти кору. Для проведення щеплення Вам необхідно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, з яким підписано декларацію, та прийти у кабінет щеплень Вашої амбулаторії ЗПСМ!

Пам’ятайте: ліків від кору не існує!!! Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби – вакцинація.

Адміністрація Ковельського МТМО