Опубліковано: 23 Березня 2021

Лабораторія оснащена необхідним обладнанням, реактивами, розхідними матеріалами, укомплектована кваліфікованим і досвідченим персоналом.

Вибір сумісної пари донор-реципієнт ґрунтується на молекулярно-генетичних методах HLA-типування високої роздільної здатності. Людські лейкоцитарні антигени (HLA, Human Leukocyte Antigens) – є головною системою поверхневих антигенів, відповідальних за розпізнавання чужорідних об’єктів.

Визначення сумісності донорів та реципієнтів – досить складна процедура, яка вимагає високої точності та оперативності.

«Від якості результатів, отриманих клініко-діагностичною лабораторією, значною мірою залежить успіх трансплантації, функції пересадженого органу і, зрештою, життя пацієнта, – каже завідувач лабораторією, лікар-лаборант біохімічних досліджень вищої категорії Оксана Шабанова. – Робота лабораторії організована в цілодобовому режимі. Фахівці проводять дослідження в плановому порядку та готові до екстрених випадків 24 години на добу 7 днів на тиждень».

Важливо, що Ковельське МТМО – одне з небагатьох в Україні, яке має обладнання для діагностики стану пацієнтів після трансплантації. Раніше вони вимушені були регулярно їздити в Запоріжжя або Київ для визначення концентрації імуносупресорів та корекції дози імунодепресантів, адже подібні прилади наявні лише в декількох лікарнях України. Тож пацієнти, яким пересадили донорські органи мають змогу в подальшому проходити обстеження та лікування у Ковелі.

Працюємо заради збереження Вашого життя та здоров‘я!
Адміністрація Ковельського МТМО