Опубліковано: 22 Грудня 2021

Хворий 1965 року народження звернувся у відділення інтервенційної радіології зі скаргами на головні болі і періодичні запаморочення. Після проведення ультразвукової доплерографії судин шиї діагностовано стеноз (звуження) лівої внутрішньої сонної артерії. Судина, яка постачає кров до головного мозку, була перекрита атеросклеротичною бляшкою на 80%.

Бригада судинних хірургів у складі Олександра Голуба, Василя Войтовича та Олеся Курила провела відкриту операцію – ендартеректомію внутрішньої сонної артерії (видалення атеросклеротичної бляшки). Це дозволило повністю відновити просвіт судини та кровотік і звести ризик виникнення інсульту до мінімуму. Нині скарг у пацієнта немає, він виписаний додому.

Захворювання сонних артерій – серйозна проблема, з якою все частіше пацієнти звертаються до лікарів. Лише за останні три місяці судинними хірургами нашого медоб’єднання було проведено 2 відкриті ендартеректомії та 8 стентувань сонних артерій.

Щоб попередити ризик інсульту – будьте уважними до свого самопочуття і при перших симптомах звертайтесь до лікаря! Бережіть себе та своє здоров’я!

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО