Опубліковано: 31 Травня 2021

Продовжуємо знайомити наших читачів з лабораторною діагностикою Ковельського МТМО. Цього разу мова піде про дослідження серцевих тропонінів. Саме тропоніни дозволяють швидко виявити інфаркт міокарду, тобто загибель частини серцевого м’яза, та якнайшвидше надати допомогу пацієнтові. Такі аналізи проводять фахівці клініко-діагностичної лабораторії Ковельського МТМО, яка забезпечена відповідним сучасним обладнанням згідно європейських стандартів.

Тропоніни – це сімейство білків, які містяться в скелетних м’язах і серцевому м’язі – міокарді. Існує три типи тропоніна: тропонін С, тропонін I і тропонін Т. Всі разом вони беруть участь в скороченні м’язів.

Кардіоспеціфічні тропоніни I та  T виявляються тільки в серцевому м’язі. Вони практично не містяться в крові. Коли відбувається пошкодження міокарда, серцеві тропоніни I і T в великих кількостях проникають в кровотік.

Найбільш чутливим і специфічним щодо пошкодження серцевого м’яза є тропонін I, який є «золотим стандартом» у визначенні інфаркту.

Аналіз на тропонін I найчастіше необхідний, щоб підтвердити або, навпаки, виключити інфаркт міокарда у пацієнтів з гострим болем у ділянці серця або іншими симптомами. До того ж даний тест застосовують, щоб оцінити ступінь пошкодження серцевого м’яза.

Проте, варто зауважити, що діагноз «інфаркт міокарда» не ставиться лише на підставі підвищеного рівня тропоніну I. Для цього необхідна комплексна оцінка стану пацієнта, яку може провести тільки лікар.

Адміністрація Ковельського МТМО