Опубліковано: 24 Лютого 2021

У Ковельському МТМО функціонує три лабораторії:

– клініко-діагностична

– бактеріологічна

– цитологічна

У наших руках – відповіді на питання лікарів і пацієнтів. Гарні це новини чи не дуже, наша робота – знайти вірне рішення.  Вночі, у свята та вихідні лабораторія  працює, бо деякі питання не можуть чекати. Ми постійно вчимося, оскільки  знаємо – потужна лабораторна діагностика означає міцне здоров’я.

Важливою умовою, що гарантує  достовірний результат аналізу, є правильна підготовка пацієнта до здачі аналізу, яку необхідно суворо дотримуватись.

 Як же правильно зібрати чи здати біологічний матеріал для лабораторного дослідження?

Кров для лабораторних досліджень (чи це загальний аналіз, чи на біохімію, особливо на глюкозу) рекомендовано здавати вранці натще після нічного 12-годинного голодування. Можна випити негазованої, несолодкої води.

Напередодні аналізу необхідно утриматись від фізичних навантажень, прийому алкоголю, вживання жирної їжі та (за можливістю) ліків. Якщо існують труднощі з відміною ліків, необхідно повідомити про це лабораторію.

Кров набирається з вени одноразовими  вакуумними системами, де корки пробірок відрізняються за кольором. Пробірки відповідно до кольору корка мають різні наповнювачі і використовуються для різних досліджень. В жодному разі не можна знімати корок з пробірки, тому що порушиться вакуум і пробірка буде пошкоджена.

Для загального аналізу сечі – збирають середню  ранкову порцію сечі в суху, чисту ємність  після туалету зовнішніх статевих органів. Контейнер щільно закривають кришкою.

Для аналізу сечі на глюкозу необхідно зібрати добову сечу. Пацієнт збирає всі порції сечі, виділені за 24 години в ємність об’ємом 3л. Після збору всієї сечі її перемішують і відливають в окремий чистий  контейнер приблизно 100 мл сечі із зазначенням  добового об’єму сечі і доставляють в лабораторію.

Аналіз калу. Перед збором калу для загально-клінічного дослідження (копрограми) необхідно відмінити медикаменти, які впливають на зовнішній вигляд калових мас та посилюють перистальтику кишківника. Це усі послаблюючі засоби, препарати заліза, вісмуту, барію, засоби, що вводяться в ректальних свічках. Не рекомендується збирати кал жінкам під час менструації. Не можна досліджувати кал після клізми.

Пацієнт після дефекації бере з різних місць калових мас ложечкою шматочки калу (розміром не більше грецького горіха) і переносить їх в контейнер з кришкою, який  доставляється в лабораторію.

Майже всі аналізи виконуються сьогодні на сьогодні, за винятком складних досліджень, наприклад бактеріологічних, які потребують спеціальної підготовки.

Багато помилок виникає саме на доаналітичному етапі: неправильна підготовка, порушення правил взяття матеріалу. Тому наше завдання – звести такі помилки до нуля.

Висококваліфіковані фахівці гарантують  швидкість і високу точність лабораторних досліджень за допомогою  сучасного обладнання.

Клініко-діагностична лабораторія Ковельського МТМО – це європейський стандарт лабораторних обстежень!