Опубліковано: 22 Грудня 2023 / Оновлено: 24 Грудня 2023

Лікарям вкрай важливо постійно вчитися і вдосконалюватися! Аби відповідати світовим стандартам, ми розширюємо свої можливості та впроваджуємо нові методики лапароскопічної хірургії у Ковельському МТМО!

Першу лапароскопічну операцію (із застосуванням оптичних приладів) у нашій лікарні виконали у 2010 році. З того часу їх кількість та складність виконання постійно зростає.

Наші хірурги успішно освоїли малоінвазивні методики в лікуванні жовчнокам’яної хвороби – холецистектомії (видалення жовчного міхура). Їх щороку виконується 220-240. Зросла й кількість апендектомій: лапароскопічних хірургічних втручань при гострому апендициті: 50-60 в рік. Застосовуємо лапароскопію й при варикоцеле (видалення уражених вен). Таких втручань проводиться близько 15-20 щороку.

Зважаючи на значні переваги лапароскопічної хірургії перед традиційною, ми почали застосовувати цей метод і для лікування інших видів патологій, зокрема  видалення грижі стравохідного отвору діафрагми. Це захворювання, в результаті якого частина шлунка з черевної порожнини потрапляє у плевральну. Позбутися патології можна завдяки ушиванню отвору між грудною кліткою і черевною порожниною, аби шлунок залишався у природному для нього місці. Торік у Ковельському МТМО лапароскопічним методом виконали лише 4 таких втручання, а за 9 місяців 2023 року – уже 18!

100-відсотковим успіхом завершуються й малоінвазивні операції з видалення пахової грижі. Відкритим методом цього року прооперовано 255 людей, лапароскопічно – 5. Але це тільки початок!

За  новою методикою лікарі хірургічного відділення ЦРЛ проводять й операції з ушивання перфоративної виразки шлунка (викид шлункового вмісту в черевну порожнину).

Розширено об’єм виконання лапароскопічних операцій при онкопатології товстого кишківника. Цього року їх було 17. Раніше хворих із злоякісними пухлинами відправляли в онкодиспансер, нині їх оперують у Ковельському МТМО.

Успішно освоїли наші фахівці степлерний анастомоз, який застосовують при патологіях прямої кишки (операція проводиться в порожнині малого тазу, її виконання звичайними інструментами неможливе).

За словами завідувача хірургічного відділення Сергія Мазурка, у найближчих планах – освоєння лапароскопічної методики рукавної резекції шлунка при ожирінні (ушивання шлунка для зменшення споживання пацієнтом об’єму їжі). Хірурги мають досвід виконання таких операцій відкритим способом з успішним результатом схуднення пацієнта на 40 кг (при початковій вазі 120 кг).

Адміністрація Ковельського МТМО завжди підтримує ініціативи щодо впровадження новацій в хірургії. Спільно з міською владою знаходимо можливості для придбання високотехнологічного обладнання та підвищення кваліфікації персоналу.

Пишаємося нашими лікарями! Дякуємо ЗСУ за можливість рятувати людські життя!

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО