Опубліковано: 29 Листопада 2023

В осінньо-зимовий період активізується таке захворювання як скарлатина. Це гостра бактеріальна інфекція, яку викликає бета-гемолітичний стрептокок групи А (Streptococcus pyogenes). Захворіти можна, якщо контактувати з хворим на скарлатину та ангіну (адже збудник той самий) або бактеріоносієм. Бактерія передається під час розмови, кашлю, чханні. Переважно хворіють діти від 1 до 9 років (до 15 років). Інкубаційний період (від моменту зараження до появи симптомів) – частіше 2-7 днів (може бути від 1 до 12).

Аби вберегтися від скарлатини, варто знати її симптоми:

– раптовий початок: підвищення температури тіла від 37º до 39º;

– виражений біль в горлі, наліт на мигдаликах (не завжди);

– «особливий язик»: спочатку білий, густо обкладений нашаруваннями, а на 3-4 день очищається і стає яскраво рожевий зі збільшеними сосочками;

– висип по тілу: дрібний точковий на рожевому фоні;

– лущення шкіри в місцях, де був висип на 6-8 день (триває до 2-3 тижнів).

При появі цих симптомів зверніться в телефонному режимі до сімейного лікаря або педіатра, з яким підписано декларацію (чи в амбулаторію ЗПСМ). Або на «хворий прийом» (без направлення та без попереднього запису!) в каб. №5 дитячої поліклініки (вул. Вітовського, 22).

З понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20:00. У суботу з 8.00 до 15:00. Дорослий повідомляє в реєстратурі про потребу консультації і черговий лікар або сімейний оглядає дитину, яка знаходиться в кабінеті №5.

Хворого варто ізолювати! Обов’язково дотримуватися особистої гігієни, регулярно мити руки з милом. Використовувати окремий посуд та рушники. Під час спілкування дотримуватись дистанції понад 1,5 м та використовувати маску.

Скарлатина – бактеріальна інфекція, яка обов’язково лікується за призначенням лікаря. При несвоєчасному, неправильно підібраному лікуванні можуть виникати ускладнення: ураження серця, нирок, суглобів. ТОМУ КОНСУЛЬТАЦІЯ ТА ОГЛЯД ЛІКАРЯ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМИ!!!

Будьте уважними до власного здоров’я та бережіть своїх дітей!

 

Адміністрація Ковельського МТМО