Опубліковано: 11 Березня 2024

Нагадаємо про найважливіше, що варто знати, аби небезпечна інфекційна недуга оминула Вас та Ваших близьких.

Туберкульоз може розпочинатися під «маскою» гострого респіраторного захворювання, грипу, хронічного бронхіту чи пневмонії. Його спричиняє туберкульозна паличка. При кашлі, чханні хворий розсіює навколо себе дрібні краплі мокроти з мікробами. Разом з пилом вони проникають в організм людини, найчастіше вражаючи легені.

У дорослих туберкульоз виявляють за допомогою рентгенологічного методу – флюорографії. Тест раннього виявлення туберкульозу у дітей – проба Манту. Як дорослим так і дітям рекомендують такі обстеження один раз на рік.

У Ковельському МТМО пацієнт, хворий на туберкульоз, отримує медичний супровід амбулаторно під наглядом сімейного лікаря. Проведення діагностики, постановка діагнозу «туберкульоз» відбувається в межах пакету медичних послуг «Супровід та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», укладеного з НСЗУ за програмою медичних гарантій. Лікування протитуберкульозними препаратами – безкоштовне!

Пам’ятайте: туберкульоз лікується! Якщо Ви помітили перші симптоми захворювання – зверніться до свого сімейного лікаря! Вчасна діагностика та ранній початок лікування – запорука успішного видужання!