Опубліковано: 29 Червня 2022

68-річний пацієнт звернувся до фахівців центру ендоурології Ковельського МТМО зі скаргами на домішки крові у сечі. Чоловіку пів року тому було проведено дистанційну літотрипсію каменя лівої нирки, проте стався рецидив.

Обстеження на комп’ютерному томографі показали наявність в нирці коралоподібного каменя розміром 38х28 мм та доброякісного пухлинного утвору до 3 см в діаметрі з неоднорідним кровотоком у центрі, який знаходився на судинній ніжці лівої нирки.

З метою виключення аневризми гілок лівої ниркової артерії було зроблено селективну нефроангіографію, яка підтвердила втрату зв’язку нирки з артерією.

Досить рідкісна патологія, яку діагностували у пацієнта, потребувала двох складних і небезпечних для життя оперативних втручань. Бригадою фахівців у складі  професора Сергія Шамраєва, лікарів-урологів Мирослави Гаврилюк та Марії Рідченко було успішно проведено симультанну операцію. Вона тривала 3,5 години і потребувала не лише високотехнологічного обладнання, а й вміння, знань та злагоджених дій операційної бригади. Наша команда успішно впоралася із завданням!

Через три маленьких проколи хворого одночасно позбавили пухлини та каменя в нирці! Пацієнт почувається добре та уже виписаний додому.

Пишаємося колегами та бажаємо пацієнту міцного здоров’я! Порятунок життя людей – вагомий внесок у нашу Перемогу!

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО