Опубліковано: 7 Липня 2023

Втрата дорогоцінного часу для надання кваліфікованої допомоги при інфаркті міокарда могла закінчитися летально для ковельчанина Олега Джунашвілі.

63-річного чоловіка «швидка» доставила у Ковельське МТМО у вкрай важкому стані з пізнім інфарктом міокарда, який стався у нього за 3 доби до цього.

Наші фахівці за допомогою проведеного обстеження  діагностували у пацієнта передній розрив міжшлуночкової перетинки з формуванням аневризми лівого шлуночка.  Це одне з найбільш загрозливих для життя ускладнень, яке зустрічається у 2-5 випадках на тисячу хворих з гострим інфарктом міокарда. За умови лише медикаментозного лікування є високий рівень летальності: аж до 90-100%. Тож нашими лікарями було прийняте рішення про проведення оперативного втручання.

Накопичений досвід операцій на відкритому серці в умовах штучного кровообігу надав можливість вирішення проблеми постінфарктного розриву міжшлуночкової перегородки хірургічним шляхом.

Півтора місяці Олег Григорович провів у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії отримував відповідне лікування під спостереженням медиків. Потім пацієнту в умовах кардіохірургічного центру Ковельського МТМО було виконано резекцію аневризми лівого шлуночка, пластику розриву міжшлуночкової перегородки та шунтування коронарних артерій. Операція пройшла успішно! Пацієнт пройшов відповідну реабілітацію і уже виписаний додому.

Адміністрація Ковельського МТМО висловлює велику вдячність автору методики за консультативну допомогу. Продовжуємо вдосконалювати майстерність заради порятунку життя людей та підвищуємо рівень надання медичної допомоги до світових стандартів!

Будьте уважними до свого самопочуття та вчасно звертайтеся за медичною допомогою! Бажаємо усім здоров’я та дякуємо ЗСУ за можливість працювати!

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО