Опубліковано: 17 Травня 2023

Проєкт ініційований та розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я за підтримки ВГО «Всеукраїнської ради реанімації» і ДЗ «УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України».

Навчальний курс був досить пізнавальним і пройшов на високому рівні, показав сильні та слабкі сторони організації роботи медичного закладу в умовах, максимально наближених до реальних.

Теоретична частина базувалась на досвіді роботи медзакладів інших країн, зокрема Ізраїлю. Також розглянули можливі шляхи вирішення проблем, з якими стикнулися лікарні в українських містах після масового поступлення поранених цивільних пацієнтів, зокрема у Вінниці.

Особливість симуляційного тренінгу полягала у практичній частині: клінічний сценарій розгортався безпосередньо в лікарні після імітованого ракетного обстрілу та великої кількості постраждалих. До організації та надання медичної допомоги залучили персонал різних структурних підрозділів МТМО, задіяли усі можливі людські ресурси, медичне обладнання та інші резерви, передбачені на випадок надзвичайної ситуації.

В умовах воєнного стану маємо бути готові до найскладніших сценаріїв розвитку подій. Тож продовжуємо вдосконалювати організацію своєї роботи з акцентом на питаннях логістики, маршрутах пацієнтів, забезпеченням комунікативних зв’язків.

Щиро дякуємо за змістовний тренінг Галині Цимбалюк, кандидату медичних наук, консультанту Європейського офісу ВООЗ та команді інструкторів європейської ради реанімації та догоспітальної допомоги.

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО