Опубліковано: 13 Травня 2021

Ковель знаходиться в ендемічній зоні за зобом (коли понад 10% жителів території мають таку хворобу). Причин, які можуть викликати патології щитовидної залози, є чимало. Тому регулярні обстеження та вчасні консультації ендокринолога допоможуть зберегти Ваше здоров’я та запобігти хворобам!

Так, нещодавно у Ковельському МТМО прооперували 50-літні жінку, яка скаржилася на порушення ковтання, дискомфорт і болі в ділянці шиї. Обстеження показали збільшену щитовидну залозу з зобом (багатовузловий зоб з підозрою на рак щитовидної залози).

Бригадою лікарів на чолі з хірургом Іваном Петруком було проведено тотальну тиреоїдектомію (видалення щитовидної залози повністю). Операція пройшла успішно. Пацієнтка у подальшому буде спостерігатися в ендокринолога та отримуватиме пожиттєву замісну терапію гормонів.

Як розповів лікар вищої категорії Іван Петрук, оперативні методи лікування щитовидної залози є досить поширеними. Їх проводять при вузловому зобі, дифузному токсичному зобі, при злоякісних та доброякісних пухлинах аутоімунних захворюваннях щитовидної залози. При виявленні патологій (пухлин) ендокринологи скеровують пацієнтів до хірургів на консультацію. У разі необхідності, якщо пухлина більша 1 см, проводиться пункційна біопсія для цитологічного дослідження, від результатів якого залежатиме подальше лікування.

Бережіть себе та будьте здоровими!