Опубліковано: 4 Червня 2021

У Ковельському МТМО упродовж травня шанс на повноцінне життя завдяки стентуванню сонних артерій отримали шестеро пацієнтів. Складні ендоваскулярні операції успішно проведені командою лікарів відділення інтервенційної радіології на чолі з Олександром Голубом.

Кожен випадок по-своєму унікальний. Та завдяки малоінвазивним судинним операціям, високій майстерності та професійності наших медиків нині життя людей у безпеці.

Хочемо поділитись двома історіями, які могли завершитися летально.  Пацієнт 59 років звернувся до Ковельського МТМО зі скаргами на часту втрату свідомості, оніміння половини обличчя та частини тіла. Чоловіку провели УЗД та виявили гемодинамічний стеноз правої внутрішньої сонної артерії. Завдяки проведеному стентуванню відновлено нормальний кровотік артерією до головного мозку. Операція пройшла успішно. Пацієнт виписаний додому і подальше лікування отримує амбулаторно.

Однією з пацієнтів, життя яких було під загрозою, була 70-літня жінка. До ковельських лікарів, на жаль, вона уже потрапила з інсультом. Проведена ангіографія виявила критичне звуження правої сонної артерії – 99%, що, на жаль, і спричинило інсульт. Часу на роздуми було мало, адже артерія могла закритись повністю і це призвело б до повторного важкого інсульту з поганими наслідками. Команда наших фахівців і у цьому випадку спрацювала швидко і професійно. Кровотік артерією до головного мозку відновлено шляхом встановлення стенту. Операція пройшла успішно. Жінку перевели до реабілітаційного відділення, де вона відновлюється від перенесеного інсульту.

Пацієнтам бажаємо швидкого одужання та міцного здоров’я! Пишаємося успіхами наших лікарів!

Адміністрація Ковельського МТМО