Опубліковано: 24 Січня 2024 / Оновлено: 27 Січня 2024

Сьогодні рівень розвитку хірургії в Україні не поступається світовим стандартам. І наше медичне об’єднання завжди тримає руку на пульсі часу. Спеціалізована медична допомога, новітнє обладнання, комфортні умови перебування, позитивний моральний клімат, а головне – висококласна дружня команда професіоналів, яку понад 10 років очолює Сергій Мазурок. Це – хірургічне відділення ЦРЛ Ковельського МТМО.

Щороку кількість пацієнтів хірургічного відділення зростає. Торік їх було 3068. Проведено 2248 операцій. Тобто по 6-7 оперативних втручань щоденно. Кожен десятий прооперований – дитина; кожен п’ятий хворий оперується за лапароскопічною методикою.

Найбільше виконано операцій з приводу різного виду кил (гриж) – 330, з  них 224 – проведено алогерніопластику (укріплення передньої черевної стінки за допомогою сітчастого ендопротезу).

Збільшуються об’єми проктологічних операцій (гемороїдектомій, тріщин, поліпів прямої кишки). У 2023 році їх було 164.

Зростає й кількість ендоскопічних оперативних втручань – 39  за рік. Це, як правило, різного виду поліпектомії, які виконуються під час ендоскопічного обстеження і лікування хворого, зокрема колоноскопії.

Зростають об’єми судинних операцій (шунтування, стентування, тромбоектомія). Широко застосовується ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – видалення уражених варикозом вен. За минулий рік таких операцій виконано 102 , з них – 63 за допомогою ЕВЛК. За відсутності лазерного обладнання у Ковельському МТМО виконувалось щорічно лише 20-30 традиційних операцій з видалення варикозних вен.

Наші спеціалісти успішно опанували оперативні втручання при злоякісних новоутвореннях (онкопатологіях) товстого кишківника. Торік прооперовано 21 пацієнта.

Для нас – це не просто статистика. Ми безмежно пишаємось талантом і самовідданою працею хірургів Ковельського МТМО! Серед яких: Іван Фіц, Остап Звоздяк, Іван Петрук, Владислав Смоляр, Юрій Лукашук, Володимир Велимчаниця, Василь Курило, Володимир Дорошук, Віталій Курцеба, Валерій Куявович. Троє наших хірургів нині рятують життя захисників у лавах ЗСУ. Це – Андрій Павлусик, Дмитро Парахневич, Сергій Ліпич. Набираються досвіду у наставників і четверо лікарів-інтернів.

Як зазначає завідувач хірургічного відділення Сергій Мазурок, між хірургами існує співпраця та здорова конкуренція. Спеціаліст сам працює на свій авторитет. І завдяки професіоналізму та особистим якостям завойовує повагу і довіру людей. Тож нерідко хворі самі «обирають» собі хірурга і приїздять до нас з різних куточків України.

І хоча основна, нехай і невидима для пацієнта, битва за його життя та здоров’я відбувається в операційній, важливим є не лише сам процес оперативного втручання. Підготовка до операції та догляд за пацієнтами після неї лягає на плечі середнього та молодшого медичного персоналу. А він у відділенні – виключно жіночий.

На думку Сергія Мазурка, вміння працювати в команді є незамінним критерієм успішного результату. Це колектив, якому довіряєш. Адже у роботі хірурга важливим є все: вчасний та правильний діагноз, вдало виконана операція, догляд за хворим. І найцінніше – посмішка пацієнта, який одужав завдяки праці великої команди однодумців!

Працюємо, щоб Ви були здорові!