Опубліковано: 18 Вересня 2023

Розповідає завідувач офтальмологічного лікувально-діагностичного центру з мікрохірургією ока Ковельського МТМО Тетяна Сергіївна Дмитрук.

Дійсно, інколи після видалення катаракти відбувається помутніння задньої капсули кришталика, що залишається під час операції для утримання штучної лінзи.  У пацієнта погіршується чіткість зору, предмети здаються розмитими, а кольори недостатньо яскравими. Це офтальмологічне захворювання потребує вчасного та правильного лікування.

Варто наголосити, що вторинна катаракта може виникати через певний час після операції, навіть якщо видалення виконано ідеально з хірургічної точки зору.

Основною причиною виникнення та розвитку вторинної катаракти є здатність організму до регенерації. Після видалення помутнілого кришталика залишається незаповнений об’єм капсульного простору (штучний кришталик займає значно менше місця, ніж природний кришталик ока). Організм прагне відновити кришталикові волокна, які, на жаль, формуються непрозорими.

Другою причиною цього захворювання є порушення обмінних і поживних процесів всередині ока. Це призводить до фіброзних клітинних змін задньої капсули кришталика, що залишилася, а фіброзні елементи не є прозорими.

Третя причина – неповне видалення помутнілих кришталикових волокон при видаленні катаракти. Клітини, що залишилися, втрачають прозорість і знову погіршують якість зору.

Сама по собі вторинна катаракта не може зникнути, і жодні краплі при цьому не допоможуть. Тут необхідне хірургічне або лазерне лікування. Без офтальмологічного втручання обійтися та відновити зір неможливо.

У більшості випадків лікування вторинної катаракти проводиться за допомогою лазера, що дозволяє видалити непрозорі частини очного середовища. Проте, вибір методу лікування залежить від виду вторинної катаракти та особливостей зорової системи пацієнта.

Якщо у Вас виникають проблеми із зором, то не варто затягувати з візитом до лікаря. В офтальмологічному лікувально-діагностичному центрі з мікрохірургією ока Ковельського МТМО Ви можете пройти лікування первинної та вторинної катаракти. У нас працюють висококваліфіковані та досвідчені фахівці, які використовують сучасне високотехнологічне обладнання, що дозволяє повернути хороший зір пацієнтам. Пам’ятайте, відмова від лікування вторинної катаракти – це усвідомлений шлях до повної втрати зору. Бережіть свій зір та будьте здоровими!