Опубліковано: 14 Березня 2023

Що потрібно знати про туберкульоз? Це – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Мікобактерія туберкульозу стійка до навколишнього середовища, не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Найбільш вразливими є особи з ослабленою імунною системою. Зокрема, ВІЛ-інфіковані, хворі на цукровий діабет, хронічні та онкологічні захворювання. Також у групі ризику – люди, чий організм виснажений надмірним перевантаженням, постійними стресами,  поганим харчуванням, зловживанням алкоголем, наркотиками, тютюном.

У Ковельському МТМО пацієнт, хворий на туберкульоз, безоплатно отримує медичний супровід амбулаторно під наглядом сімейного лікаря на підставі плану лікування, створеного лікарем-фтизіатром. Проведення діагностики, постановка діагнозу «туберкульоз» відбувається в межах пакета медичних послуг «Супровід та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

Якщо Ви помітили перші симптоми захворювання – зверніться до свого сімейного лікаря! Вчасна діагностика та ранній початок лікування – запорука успішного видужання!

Адміністрація Ковельського МТМО