Опубліковано: 19 Січня 2022

Наші успіхи – це Ваше здоров’я! 365 днів на рік, 7 днів на тиждень, 24 години на добу – такий робочий графік працівників Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання.

Яким був для нас 2021 рік?

Найважливішим нашим досягненням були і залишаються збережені людські життя! Незважаючи на ситуацію, ускладнену карантинними обмеженнями, упродовж року в нашому медоб’єднанні проліковано 13 417 пацієнтів. З них – 831 з інсультами, 227 – з інфарктами, 1426 «ковідних» хворих.

Завдяки високому професіоналізму, впровадженню інноваційних методик, використанню надсучасного обладнання здійснено ряд складних та унікальних оперативних втручань. Усього 6224 операції, тобто по 17 операцій щодня!

Минулого року у Ковельському МТМО проведено два мультиорганних вилучення донорських органів, зокрема й печінки; здійснено  6 трансплантацій: пересаджено 2 серця та 4 нирки.

Виконано 33 операції на відкритому серці, імплантовано 15 штучних водіїв ритму серця. Зроблено 300 стентувань, зокрема 186 при інфаркті міокарда, 47 тромбоекстракцій при інсультах головного мозку, 45 ендопротезувань суглобів, 58 операцій на черепі, 17 – на хребті. В офтальмологічному лікувально-діагностичному центрі з мікрохірургією ока за рік успішно проведено 354  операції з імплантації штучних кришталиків.

Окремо кілька слів про роботу гінекологів та акушерів, які стоять на варті жіночого здоров’я! У 2021 році у пологовому будинку Ковельського МТМО прийнято 1150 пологів, у результаті яких народилося 1158 немовлят! На світ з’явилося 582 дівчинки та 576 хлопчиків. 8 родин поповнились двійнями! Проведено 319 гістероскопічних операцій, 156 – лапароскопічних, 112 оперативних втручань вагінальним способом та 32 – лапароскопічним.

Вражаючою є кількість амбулаторних відвідувань пацієнтів, які побували торік на прийомах у Центрі ПМСД та поліклініці: 544 309! З них – 311 512 звернень до лікарів первинної ланки, 232 797 звернень за вторинною спеціалізованою медичною допомогою.

Наші фахівці забезпечили проведення вакцинації проти COVID-19. Станом на 14.01.2022 р. вакциновано 55 тисяч 267 осіб! З них – повний курс щеплень від коронавірусної інфекції пройшли 26 687 громадян, ще 28 580 – отримали одну дозу вакцини.

З турботою про пацієнтів поліпшуємо умови у лікувальних закладах. Торік відкрили нове приймальне відділення екстреної медичної допомоги: комфортне, багатофункціональне, доступне для людей з особливими потребами. У 2021 році запрацювала після реконструкції нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини у Ковелі по вулиці Відродження. Приймають пацієнтів і у новозбудованих приміщеннях АЗПСМ у селах Тойкут, Білин, Дубове. Після капітального ремонту функціонують й оновлені амбулаторії в Облапах та Скулині. Готові до відкриття ще дві амбулаторії: у Ковелі по вулиці 40 років Перемоги та у селі Зелена.

Зроблено капітальний ремонт другого поверху приміщення по вул. Грушевського, де планується відкриття відділення профілактичних медичних оглядів. Проведено повну заміну даху старого корпусу центральної районної лікарні.

Це далеко не весь перелік того, чим позначився для Ковельського МТМО минулий рік. І для нас це не просто статистика.

Наша праця – це врятовані людські життя та збережене здоров’я! Дякую за рік плідної роботи працівникам Ковельського МТМО, за співпрацю та партнерство – міській і державній владі, проектантам та будівельникам, благодійникам і меценатам, донорам та пацієнтам!

Бажаю усім здоров’я!

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО