Стресові ситуації, які супроводжують нас дедалі частіше, можуть стати причиною виникнення чи загострення ряду хвороб. Невідкладні стани, зокрема ішемічний інсульт, потребують негайної госпіталізації.
У момент, коли стався інсульт, треба якнайшвидше доправити хворого в лікарню. Чому це життєво необхідно? В інсультному центрі Ковельського МТМО пацієнтам, яких доставили з мозковим ішемічним інсультом у межах «терапевтичного вікна» (до 4,5 годин після перших симптомів), застосовують досить ефективний метод лікування – тромболітичну терапію. Вона проводиться з використанням «Актилізе» – дороговартісних ліків, якими наша лікарня забезпечена в достатній кількості. Для пацієнтів медпрепарат «Актилізе» та проведення тромболізису є безкоштовними!
Результатом застосування «Актилізе» є відновлення кровообігу в уражених тромбами судинах, що зберігає нормальну роботу головного мозку та зменшує інвалідизуючу патологію.
Отож, на які симптоми звернути увагу, аби не втратити час і врятувати життя собі і тим, хто поруч. Запам’ятати їх можна за абревіатурою МОЗОК.
– М (Мовлення) – попросіть людину повторити просте речення. При інсульті вимова буде нерозбірливою, плутаною.
– О (Обличчя) – коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін (наприклад, обвисає). Попросіть людину посміхнутися. Якщо у неї інсульт, вона не зможе цього зробити або посмішка буде несиметричною.
– З (Запаморочення) – поява скарг на раптове головокружіння, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації рухів у руці або нозі.
– О (Очі) – у людини раптово порушується зір одним або двома очима, наприклад, з’явилось двоїння при погляді на предмети.
– К (Кінцівки) – слабкість або оніміння, неможливість підняти і утримувати обидві руки або обидві ноги одночасно, кінцівки стають слабкішими.
Помітивши ці прояви, телефонуйте за номером «103». Бригада екстреної медичної допомоги згідно встановленого маршруту пацієнта доставить хворого в той лікувальний заклад, який надає медичну допомогу пацієнтам з мозковим інсультом. А поки ви чекаєте на «швидку», зберігайте спокій, забезпечте постраждалому зручне середовище і спілкуйтеся з ним. Не варто давати пити або їсти. Спостерігайте за хворим або за власними відчуттями, якщо симптоми проявилися у вас.
Будьте уважними до свого здоров’я! Бережіть себе та своїх близьких!