Опубліковано: 1 Грудня 2023

Це небезпечне інфекційне захворювання, яке розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Вражається імунна система і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Безсимптомний період може тривати від кількох місяців до кількох років. Виявити ВІЛ можна лише за допомогою дослідження крові на наявність у ній антитіл до компонентів ВІЛ.

У Ковельському МТМО тест на ВІЛ/СНІД можна пройти:
– у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта (в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини Центру ПМСД);
– у «Кабінеті довіри» поліклініки (м. Ковель, вул. Театральна, 16).  Тестування на ВІЛ в Україні є добровільним, безкоштовним, конфіденційним, а за бажанням – анонімним! Ніхто не має права розголошувати Ваш статус третім особам. Людина, яка живе з ВІЛ, ні в якому разі не буде залучена до лікування примусово за результатами тесту.Аби вберегти себе та своїх близьких від небезпечного захворювання, варто пам’ятати, що:

ВІЛ/СНІД передається:
– через кров;
– статевим шляхом: під час незахищених статевих контактів;
– внаслідок передачі вірусу від інфікованої матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю.

ВІЛ/СНІД не передається:
– при спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні;
– у лазні, сауні, басейні;
– під час поцілунків, обіймів чи рукостисканні;
– при чханні та кашлі;
– через поручні, дверні ручки, столи, стільці;
– при укусах комах.

З 1996 року існує ефективний засіб лікування ВІЛ-інфекції – комбінована противірусна терапія, яка пригнічує розмноження ВІЛ в організмі. Її мета – зупинити розвиток ВІЛ-інфекції й не допустити, щоб у людини розвинувся СНІД. Терапію проти ВІЛ потрібно приймати ПОСТІЙНО, так як інсулін при діабеті. Багатьом людям із ВІЛ починати терапію ще рано – їх імунна система поки сама справляється з вірусом, але на стадії СНІДу може бути вже пізно. Тому дуже важливо, щоб ВІЛ був виявлений у людини вчасно.

Бережіть себе та будьте здоровими!

 

Адміністрація Ковельського МТМО