Опубліковано: 26 Вересня 2023

Вагітність повинна бути бажаною!

Існують різноманітні методи запобігання вагітності, а точніше – імплантації (етап, на якому ембріон прикріплюється до стінки матки). Саме контрацепція є одним із найдієвіших способів профілактики абортів.

Існує багато різних методів контрацепції: бар’єрні (для чоловіків: презерватив, для жінок: фемідоми, діафрагма, матковий ковпачок), біологічні (перерваний статевий акт або визначення “небезпечних днів”), гормональні (таблетки, контрацептивні ін’єкції, пластирі) і хімічні (креми, свічки). Також є внутрішньоматкові пристрої (спіраль, яка розміщується безпосередньо в матці) і хірургічні методи: вазектомія, стерилізація.

Вибір контрацепції – справа індивідуальна і залежить від багатьох факторів: віку, стану здоров’я, способу життя, шкідливих звичок та ін. Потрібно звернутися за консультацією до лікаря-гінеколога, адже самостійно можна обрати не той препарат, не ту дозу, не в тому режимі.

Які протипоказання для використання контрацептивів?

Для бар’єрних контрацептивів протипоказань взагалі немає (хіба що індивідуальна непереносимість латексу).

Внутрішньоматкова контрацепція не рекомендується жінкам, які ще не народжували. Бо може призвести до ряду ускладнень: ушкодження матки, рясних та болючих місячних, розвитку ендометріозу органів малого тазу, різних запальних процесів.

Гормональна – протипоказана при захворюваннях печінки, варикозному розширенні вен, варто бути обережними й тим, хто курить. Загалом протипоказань в останньому випадку більше для людей дорослого віку, а для молоді найважливіший момент – постійний партнер. І якщо його немає, то підходять лише бар’єрні методи захисту.

Гормональну контрацепцію слід використовувати лише за призначенням.

Препарати для екстреної контрацепції містять велику дозу гормонів, яка ламає сформований цикл. Це протизаплідні таблетки, які запобігають настанню вагітності протягом 72 годин після незахищеного сексу. Якщо займатися такою практикою постійно, наслідки для організму будуть непередбачуваними.

У будь-якому випадку, рішення про вибір методу контрацепції повинен приймати лікар!

Якщо у Вас виникли запитання щодо вибору контрацептивів, звертайтеся до жіночої консультації пологового будинку Ковельського МТМО.

Також у жіночій консультації пологового будинку Ковельського МТМО Ви можете безкоштовно отримати пероральні гормональні контрацептиви (таблетки) та препарати для екстреної контрацепції (отримані в якості благодійної допомоги від UNICEF). Наші гінекологи нададуть Вам необхідну інформацію та допоможуть зберегти Ваше здоров’я.

Нехай вагітність буде бажаною!

 

Адміністрація Ковельського МТМО