Опубліковано: 10 Листопада 2018

26 липня на пленарному засіданні сорокової сесії міської ради депутати більшістю голосів підтримали рішення “Про створення комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання Ковельської міської ради Волинської області”, яким з – поміж іншого, затверджено його Статут.

Таке перетворення, з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство, відбулось в рамках реформування національної системи охорони здоров’я населення.

Реформа розпочалась з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. До них пацієнт може звернутися, як тільки відчує необхідність в обстеженні чи лікуванні, – повідомили у Ковельській мерії.

Усі ці послуги будуть 100-відсотково покриватися з державного бюджету. А лікар стане агентом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде спостерігати за здоров’ям і повністю забезпечувати первинну діагностику.

З 2018 року заклади охорони здоров’я, які уклали контракт з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за новою моделлю – щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі з надання первинної медичної допомоги підписали декларацію. Водночас розмір виплати на молодих та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв’язку з віковими особливостями.