Опубліковано: 1 Листопада 2022

На фото – пацієнт кардіохірургічного центру Ковельського МТМО 50-річний Анатолій Карпік з Ратнівщини. Ще зовсім недавно він був на межі життя та смерті. Аби не втрачати дорогоцінного часу та врятувати пацієнта, командою наших лікарів вперше у Ковельському МТМО було проведено складну симультанну операцію на судинах з пластикою артерій та на серці із заміною клапанів. Важкість випадку полягала у тому, що у пацієнта виявлено одночасно патологію серця та судин.

З анамнезу хворого стало відомо, що він тривалий час лікувався в різних медичних центрах з діагнозом інфекційний ендокардит. За рекомендаціями лікарів приймав антибіотикотерапію, проте безрезультатно. У хворого спостерігалась тривала лихоманка з випадками гіперпіретичного підвищення температури до 40º.

У Ковельське МТМО чоловік поступив зі скаргами на болі в лівій нижній кінцівці, виражену задишку. Після проведення усіх необхідних обстежень, діагностичних  процедур, нашими фахівцями було встановлено діагноз: постемболічна оклюзія підколінної артерії, інфекційний ендокардит: гіперехогенні нашарування на стулках аортального клапана з пролабуванням некоронарної стулки з важкою аортальною недостатністю IV ст., та на  передній  стулці мітрального клапана з важкою мітральною недостатністю IV ст. Недостатність трьохстулкового клапана ІІІ ст. Правобічний гідроторакс.

Мікробіологічне дослідження крові засвідчило наявність стафілококової інфекції. А результати проведених аналізів на чутливість до антибіотиків вказали на неправильне призначення лікування в інших медцентрах.

Команда лікарів Ковельського МТМО успішно виконала складну симультанну операцію: сучасним унікальним методом комбінування та одномоментного проведення оперативних втручань! Було проведено протезування мітрального та аортального клапанів, анулоплікацію трьохстулкового клапана та емболектомію з лівої підколінної артерії з пластикою артерії.

Інтраопераційно при огляді аортального клапану ліва коронарна і не коронарна стулки абсцедовані. При огляді мітрального клапану виявлено абсцедовану вегетацію на передній стулці в частині сегмента А2. Проведено висічення аортального та мітрального клапанів. У результаті бактеріологічного дослідження матеріалу клапанів виявлено гнійний стрептокок.

Після операції та призначеного лікування у пацієнта спостерігається позитивна динаміка одужання. Чоловік уже виписаний додому та у подальшому перебуватиме під наглядом лікарів.

Щира вдячність за врятоване життя нашим професіоналам: кардіологу Ользі Танській, кардіохірургу Володимиру Танському, судинному хірургу Дмитру Парахневичу, хірургу Тарасу Окуню, анестезіологам Анатолію Бондарчуку та Сергію Прудкому, завідуючій бактеріологічною лабораторією Аліні Клімець.

Бажаємо пацієнту якнайшвидшого відновлення! Усім – міцного здоров’я та перемоги! Дякуємо ЗСУ за можливість працювати!

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО