Опубліковано: 2 Серпня 2023

Пологовий будинок Ковельського МТМО щорічно долучається до інформаційної кампанії в рамках Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, який проходить з 1 по 7 серпня.

Тож, поговоримо сьогодні про користь годування грудьми для здоров’я немовлят та породіль. 

Діти по-різному поводяться після народження. І тому далеко не всі у перші хвилини після появи на світ готові розпочати годування. Декому потрібен певний час на адаптацію, але в більшості випадків дитина одразу починає проявляти пошуковий смоктальний рефлекс. А у мами виникає бажання пригорнути її до грудей! Ранній контакт матері і народженої дитини сприятливо впливає на фізичне та психологічне здоров’я і породіллі, і немовляти.

У чому користь грудного вигодовування для матері?

Воно сприяє швидшому скороченню матки після пологів; є природною профілактикою мастопатій, пухлин молочних залоз, яєчників; знижує ймовірність маточних кровотеч та анемії; є природнім фактором захисту від непланової вагітності; зменшує ризик післяпологової депресії.

Які переваги від грудного вигодовування отримує дитина? 

Грудне молоко – ідеальна їжа для немовляти. Материнське молоко завжди поруч, тепле та стерильне. Лише воно легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини. Воно безпечне та містить необхідні антитіла, що сприяють формуванню імунної системи, захисту дитини від інфекцій, алергій та різних захворювань. Грудне молоко має заспокійливу дію: діти, яких годують грудьми, швидше ростуть і менше плачуть! А ще – поруч із мамою дитина отримує відчуття спокою та безпеки.

Період грудного вигодовування – швидкоплинний!  Отримайте від нього максимум задоволення та радості материнства!

 

Адміністрація Ковельського МТМО