Опубліковано: 31 Січня 2023 / Оновлено: 1 Лютого 2023

Завдяки оперативним професійним діям наших фахівців та застосуванню найсучаснішого високотехнологічного медичного обладнання хворого успішно прооперували. Він почувається добре та уже виписаний додому.

48-річний Олександр Сащук поступив на приймальне відділення у критичному стані з артеріальним тиском 60/40 мм.рт.ст. Його серце могло зупинитися будь-якої миті, тому лікарі прийняли рішення про екстрену реваскуляризацію на механічній підтримці кровообігу. Пацієнта підключили до системи VA – ECMO.

Коронарографія показала множинні ураження судин серця. Хворий потребував термінового стентування. Під час операції серце пацієнта зупинилося. Виникла фібриляція шлуночків, яка не відновлювалась шляхом багаторазових дефібриляцій та введенням антиаритмічних препаратів. Завдяки системі ECMO пацієнт знаходився у свідомості. Лікарі виконали перкутанне коронарне втручання. Після відновлення кровотоку в коронарних артеріях було відновлено й серцевий ритм шляхом багаторазових дефібриляцій.

Чотири дні життя пацієнта підтримувала система штучного кровообігу, яка виконувала функції серця. Після проведеного стентування судин стан хворого, лабораторні та гемодинамічні показники поліпшувалися з кожним днем. На 5-ту добу було прийнято рішення про відключення VA-ECMO та переведення пацієнта з відділення анестезіології та інтенсивної терапії у кардіохірургічний центр Ковельського МТМО, де він продовжив лікування.

Нині Олександр Сащук почувається добре та щиро вдячний лікарям: Володимиру Танському, Дмитру Парахневичу, Павлу Андреєву, Тарасу Окуню, Ользі Танській, Сергію Прудкому та медичному персоналу відділень за врятоване життя й турботу.

Пацієнту бажаємо швидкого одужання, нашим фахівцям – нових успіхів на медичному фронті заради Перемоги!

 

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО