Опубліковано: 25 Жовтня 2022 / Оновлено: 27 Жовтня 2022

Ділимося з вами хорошими новинами: пацієнт із пересадженим серцем почувається добре та уже спілкується з медичним персоналом! Вони й розповіли йому, за яких обставин проходила трансплантація. Повітряну тривогу та ракетні удари, які зазнало місто, чоловік пережив у сні під загальною анестезією.

Успішне проведення трансплантації стало можливим завдяки багатьом людям. Перш за все, хочу подякувати Збройним силам України! А також усім службам, за сприяння яких лікарі мали можливість продовжити свою роботу та подарувати хворому другий шанс на життя. Коли через пошкодження електропідстанції  зникли світло та вода, наші працівники господарсько-обслуговуючого і технічного відділів спрацювали досить оперативно. Завдяки резервному живленню усі важливі системи життєзабезпечення продовжили працювати. Зрештою, як і весь медичний персонал.

Щиро дякую рятувальникам, міським комунальним службам, енергетикам, які швидко відновили енерго- та водопостачання лікарні.

Висловлюю вдячність трансплант-координаторам, а також лікарям, які безпосередньо провели операцію,  медичним сестрам операційного блоку. Майже 17 годин вони перебували на ногах, у постійному русі! Підготовка розпочалась ще з 17-ої години 21 жовтня, а завершилась о 10-ій ранку наступного дня, коли пацієнта транспортували у відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.

Окремо хочу згадати й працівників клініко-діагностичної лабораторії, робота яких є важливою ланкою у процесі трансплантації. Вони провели типування донорів: зробили десятки аналізів та різних досліджень для визначення сумісності донора і реципієнта. Це досить складна процедура, яка вимагає високої точності та оперативності.

Дякую  адміністративно-управлінському апарату  та  юридичній службі Ковельського МТМО, які забезпечили координацію дій та підготовку відповідних документів.

Ми робимо спільну справу: у мирний час чи під обстрілами кожен на своєму місці, професійно і відповідально. Врятовані життя та міцне здоров’я – важлива зброя у боротьбі з ворогом! Разом йдемо до Перемоги!

Валентин Вітер,

генеральний директор Ковельського МТМО