Опубліковано: 14 Вересня 2023

13 вересня відбулась зустріч міського голови Ігоря Чайки, генерального директора Ковельського МТМО Валентина Вітра з представницею італійської фірми – виробником обладнання для переробки небезпечних відходів «OMPECO Srl» в Литві  Едітою Кайріене.

Ковельське медичне об’єднання запросили до участі у міжнародному проєкті, який передбачає залучення європейських коштів на впровадження сучасних методів утилізації медичних відходів. Домовилися про започаткування співпраці та можливості встановлення у нашому медичному об’єднанні  конвертера для переробки біологічних відходів.

Його використання усуває необхідність зберігання біовідходів в холодильниках, їх дезінфекцію і транспортування до місць утилізації. Нова технологія полягає у механічному подрібненні відходів при постійному негативному тиску. Процес обробки не забруднює довкілля та безпечний для оператора.

Італійська фірма «OMPECO Srl» постачає  відповідне обладнання у медичні заклади 25 країн світу. Якщо вдасться реалізувати цей проєкт, Ковельське МТМО буде першим медичним закладом в Україні, який працюватиме з європейськими партнерами у сфері переробки біовідходів.

Адміністрація Ковельського МТМО