Опубліковано: 27 Липня 2021

Його відхилення від норми викликає хронічні захворювання і порушення в стані здоров’я. А все тому, що гемоглобін забезпечує транспортування кисню до усіх органів, здійснення газообміну і дихання тканин! Відновлений гемоглобін, в свою чергу, забирає вуглекислий газ, який з кров’ю переноситься в легені і виводиться з диханням.

Загальний аналіз крові, в який входить визначення гемоглобіну – це обов’язковий первинний аналіз, який показує загальну кількість гемоглобіну та інші показники. Вимірювання проводяться на автоматичних гематологічних аналізаторах фахівцями лабораторій Ковельського МТМО.

Норми гемоглобіну в крові знаходяться в безпосередній залежності від статевої приналежності і вікових характеристик. Значення у чоловіків вище, ніж у жінок. У новонароджених можливе фізіологічне підвищення показника.

Низький або високий показники гемоглобіну свідчать про певні патології.

Так, зниження значення спостерігається при анемії, а також при гіпергідратації і онкологічних процесах в організмі.

Високий гемоглобін спостерігається при зневодненні організму (опіки, неприборкана діарея і блювота, інтоксикація, лихоманка, перитоніт); при деяких захворюваннях дихальної, серцево-судинної системи, нирок.

Підвищений гемоглобін спостерігається й при фізіологічних причинах. Зокрема у пілотів, професійних спортсменів, жителів високогір’я. Також існує окрема група порушень при спадкових захворюваннях.

Пам’ятайте: стійке відхилення гемоглобіну від норми в аналізі крові не можна ігнорувати! Уважно ставтеся до свого самопочуття та вчасно звертайтеся до лікаря! Бережіть себе та будьте здоровими!