Опубліковано: 17 Листопада 2021

Кількість порушень зору у дітей віком 7-14 років за останні два роки збільшилась. Дитячий лікар-офтальмолог Ковельського МТМО Любов Нагірна каже, що сьогодні доводиться у дітей часто спостерігати порушення рефракції ока, зокрема, міопію. Око втом­лю­ється від зосередження на короткій відстані в одній точці ґаджета, спазмує і це переростає в прогресуючу короткозорість. Згідно з дослідженнями вчених, зір погіршується не тільки через сидіння в ґаджетах, а через те, що внаслідок цього діти мало проводять часу на свіжому повітрі.

З метою профілактики лікар радить обмежити зорове навантаження, користуватися правильним освітленням, правильно харчуватися, проводити достатньо часу на вулиці.

«Наші діти зараз в ґаджетах навіть не “сидять”, а “лежать”. Якщо вже так, то смартфоном варто користуватися при білому освітленні, тому що жовте більш шкідливе і разюче для сітківки ока», – зауважує Любов Нагірна та зазна­чає, що дітям у віці до 6 років можна корис­ту­ватися смартфоном не більше однієї години, а у віці 7 – 12 років – до двох годин.

Тож батькам радимо стежити за тим, скільки часу діти проводять в «телефоні» та за іншими ґаджетами. А головне пам’ятати: діти, перш за все, дивляться на вас, беруть із вас приклад. Отож, відкладіть смартфони та подаруйте свій час дитині!