Опубліковано: 2 Вересня 2021

Це особливий підрозділ стаціонару в центральній районній лікарні Ковельського МТМО.

Специфіка реанімаційного відділення полягає у тому, що тут надають допомогу найбільш важкій категорії пацієнтів у вкрай важких станах з підтримкою життєзабезпечення спеціальною апаратурою. Сюди госпіталізуються хворі в результаті важких травм, після проведених хірургічних втручань, критичних кровотеч, декомпенсації хронічної патології, гострої дисфункції органів і систем, а також одразу після трансплантації органів.

Первинно у лікарні функціонувала анестезіологічна група, яка в подальшому була трансформована у відділення. Першими анестезіологами Ковельщини були Антошечкіна Ніна Іванівна та Білецький Едуард Федорович.

Відділення розпочало свою історію у вересні 1981 року, коли у складі Ковельської районної лікарні створили «Відділення анестезіології та реанімації» з шести ліжками для інтенсивної терапії. Завідувачем підрозділу став Стречин Георгій Іванович. У штаті було чотири лікарі: Перевознік М.В, Шліхта Є.В., Білоус І.К., Солодуха З.Д., старша медична сестра, чотири медсестри-анестезистки та палатні медичні сестри. На той час для надання допомоги пацієнтам використовували наркозно-дихальні апарати  «Полінаркон», «Полінаркон-2», «РО-2», «РО-6», «РО-6Н». Поступово, відповідно до потреб служби, збільшувалась кількість працівників, розширювалось саме відділення та поліпшувалась матеріально-технічна база. У різні часи відділення очолювали Шліхта Є.В., Гуска А.Б.

Життя ставило перед медиками нові складні завдання та суворі вимоги. Щорічно зростала кількість пацієнтів, яким було необхідне інтенсивне лікування. Тож виникла потреба у розширенні відділення. Так, у червні 2019 року в лікарні відкрили відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії на 12 ліжок, яке нині очолює Приходько Тетяна Василівна.

Анестезіологічна служба лікарні пройшла довгий шлях становлення: від примітивних знеболень ефіром – маскою Есмарха і громіздкими наркозно-дихальними апаратами, із саморобними, виточеними на заводі «Сільмаш» клапанами та іншими пристосуваннями, виготовленими власноруч, до сучасного відділення анестезіології та інтенсивної терапії, оснащеного високотехнологічним європейським і вітчизняним медичним обладнанням. У відділенні та операційних – апарати штучної вентиляції легень «Hamilton» (США), «Draeger» (США), наркозно-дихальні апарати «Leon» «AEON», дозатори для безперервного введення медикаментів, сучасні монітори та дефібрилятори-монітори, які стежать за основними показниками життєдіяльності.

Нині тут працює команда висококваліфікованих спеціалістів, які готові цілодобово надавати професійну допомогу хворим з гострими невідкладними станами, використовуючи найсучасніші методи знеболення, лікування та моніторингу. Медичний персонал володіє значним досвідом підготовки хворих до екстрених і планових оперативних втручань, забезпечує анестезіологічний супровід при всіх видах операцій, діагностичних і лікувальних процедурах, веде спостереження і лікування хворих у ранньому післяопераційному періоді, забезпечує лікування хворих у критичних станах. Індивідуальний професійний підхід, уважне та чуйне ставлення до кожного пацієнта створюють оптимальні умови для одужання і є головними принципами роботи відділення.

Тож, з нагоди символічного ювілею прийміть, шановні медики та ветерани реанімаційної служби, найщиріші слова вдячності за врятовані життя! Добра, миру, злагоди та Божого благословення! Бажаємо міцного здоров’я Вам та Вашим пацієнтам!

Адміністрація Ковельського МТМО