Опубліковано: 10 Січня 2023 / Оновлено: 14 Січня 2023

Є така професія – «трансплант-координатор». Її було затверджено у 2019 році та внесено до Державного класифікатора професій.

У Ковельському МТМО діє Координаційний центр трансплантації анатомічних матеріалів. Його очолює лікар-кардіолог Ольга Танська, яка разом з лікарем-нефрологом Андрієм Мельником є трансплант-координаторами нашого медичного об’єднання.

 

Чим займаються трансплант-координатори?

  • Наповнюють базу Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) даними про пацієнтів, які потребують пересадки органів, і про потенційних донорів.
  • Формують лист очікування.
  • Є відповідальними за весь донорський етап: від отримання інформації про донора та згоди на донорство, до передачі органу для пересадки.
  • Забезпечують медичний супровід реципієнтів до та після трансплантації.

Наразі у листі очікуванні Ковельського МТМО перебуває понад 50 хворих, які потребують пересадки органів. Усі вони чекають на свій шанс на життя.

Більшість людей, які потребують трансплантації, мають не вроджені, а набуті патології. Тому навіть здорова і міцна людина упродовж життя може потребувати пересадки органів. Тож, не бійтесь стати донором після смерті, бійтесь стати реципієнтом і не мати шансу на життя.

Детальну інформацію з питань трансплантації, донорства,  листа очікування на трансплантацію органів, можна отримати у трансплант-координаторів Ковельського МТМО за наступними номерами телефонів:

050 258 87 09

097 724 00 42

Адміністрація Ковельського МТМО